Seniorada

Opublikowano: 2024-06-14 19:29, Numer artykułu: 84530 , Autor: A.Gościńska

VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych

Już w sobotę 15 czerwca władzę nad Wyspą Młyńską przejmą bydgoskie organizacje pozarządowe oraz seniorzy i seniorki. To już siódma edycja pikniku społeczników i społeczniczek. Gościnna scena wydarzenia przyjmie i powita Przemarsz Kapeluszowy, którym zainaugurujemy Senioradę!

Te wyjątkowe wydarzenia mają na celu promocję działań podejmowanych przez bydgoskie organizacje pozarządowe, integrowanie społeczności lokalnej oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk tzw. „trzeciego sektora”.

Jak każdego roku, Piknik to przede wszystkim okazja dla lokalnych organizacji pozarządowych do zaprezentowania swojej działalności mieszkańcom i mieszkankom Bydgoszczy w ramach najróżniejszych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz występów na scenie.

W programie wydarzenia m.in.: prezentacje NGO'sów, liczne występy muzyczne i artystyczne, animacje dla dzieci oraz dorosłych, atrakcje organizowane przez służby mundurowe oraz strefa gastronomiczna.

Młodzież ramię w ramię z Seniorami!

Tegoroczny Przemarsz Kapeluszowy zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, zapraszamy w sobotę 15 czerwca, o godzinie 11.30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12.00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych - zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UMB.

Seniorada - tydzień międzypokoleniowy

Barwnym Przemarszem Kapeluszowym również w sobotę 15 czerwca zainaugurujemy III edycję Seniorady - bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko.

Harmonogram oraz informacje o rezerwacji miejsc na wydarzenia dostępne są na stronie www.bydgoszczseniorom.pl

Seniorada to rodzinne święto pokoleń z seniorem w centrum uwagi. W tym roku to już trzecia edycja projektu. W każdej Senioradzie z zaplanowanych wydarzeń skorzystało blisko 3 tysiące uczestników spotkań, koncertów, szkoleń, warsztatów, a nawet pikników. Wydarzenie jest kontynuowane i angażuje się w jego przygotowania wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.

Co się będzie działo? Międzypokoleniowy festyn rodzinny, olimpiada międzypokoleniowa, konkurs kulinarny, warsztaty muzyczne, rękodzieła, zajęcia sportowe, pokazy kinowe,  spotkania, profilaktyka zdrowotna a nawet bale międzypokoleniowe - to tylko część przygotowanych atrakcji.