KONCERT WIOSENNY W PRZEDSZKOLU

"W marcu jak w garncu". Podczas marcowego występu wymieszaliśmy różne gatunki muzyczne, tworząc przepis na wiosenny koncert. Jak na zmienność marcowej pogody przystało, usłyszeliśmy dźwięki „Czterech Pór Roku”. Nie zabrakło też „Imitazione della natura”, czyli muzycznych odgłosów natury. Sprawdziliśmy również, czy instrumenty potrafią naśladować śpiew ptaków, wiosenną burzę i grzmoty lub padający deszcz. Wsłuchaliśmy się w wybrane melodie, by poczuć nadchodzącą wiosnę. (źródło: https://filharmonia.bydgoszcz.pl/edukacja/filharmonia-edukacyjna/koncerty-szkolne/ )

Czytaj więcej!

PSZCZÓŁKI KULTURALNIE

W lutym grupa "Pszczółek" po raz pierwszy gościła w Filharmonii Pomorskiej na koncercie pt "Lutek bywa różnie zmienny: pół zimowy, pół wiosenny." Słuchanie koncertu w sali filharmonii dostarczyło dzieciom wielu nowych wrażeń. Raz zachwycały się słowem w muzyce wokalnej, innym razem muzyka instrumentalna silnie do nich przemawiała. Podczas tego koncertu muzycy dokonali przewrotu wśród kochających śpiew – ukazali moc i wagę akompaniamentu. A tym którzy szczególnie umiłowali kompozycje instrumentalne, pokazali treści w nich ukryte.
W marcu Pszczółki miały kolejne wydarzenie kulturalne- tym razem wyjście do Multikina na przedstawienie teatralne pt "Pinokio".

Czytaj więcej!

ZABAWY PSZCZÓŁEK

Zabawy 5-letnich "Pszczółek" są bardzo ciekawe. Dzieci wykorzystują różnorodne pomoce, zabawki. Budują, eksperymentują, badają, tworzą rzeczy zupełnie nowe, ale i odtwarzają według wzoru, bawią się, wchodzą w role. Po prostu w przedszkolu fajnie jest.

Czytaj więcej!

PRACOWITE SKRZATY W FILHARMONII

15 marca (środa) "Pracowite skrzaty" udały się na koncert do Filharmonii Pomorskiej. Tematem przewodnim był Antonio Vivaldi. Dzieci odkryły jego muzykę wspólnie z artystami grającymi na instrumentach dawnych. Czym różnią się od współczesnych? Czy gra się na nich trudniej? Te i inne pytania nie pozostaną bez odpowiedzi. Okazje koncertu są co najmniej trzy: 4 marca Rocznica urodzin Vivaldiego i przypadający na 21 marca Dzień Muzyki Dawnej… ale też pierwszy dzień astronomicznej wiosny.

Czytaj więcej!

DZIEŃ DENTYSTY

5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty. Celem obchodów tego święta jest zwrócenie uwagi dzieci na pracę lekarzy stomatologów oraz podkreślenie potrzeby dbania o jamę ustną, zdrowe zęby i piękny uśmiech. Krasnale trenowały czyszczenie zębów na modelu szczęki, a potem spawdzały swoje umiejętności w domu na własnych zębach.

Czytaj więcej!

WALENTYNKI

Dzieci lubią rysować serduszka, a w dniu 14 lutego lubią jeszcze bardziej i robią to częściej niż zwykle. W "Dniu Zakochanych" wszyscy myśleli o najbliższych sobie osobach i wykonywali dla nich własnoręcznie drobne niespodzianki. Podczas zajęć powstawały serduszkowe laurki, życzenia, miłe słowa. Przedszkolaki wesoło się bawiły.

Czytaj więcej!

DZIEŃ KOTA

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci oglądały film edukacyjny o kotach oraz znaną chyba wszystkim bajkę "Przygody Kota Filemona" (szczególnie rodzicom). Dzień przedszkolakom urozmaiciła tradycyjna zabawa w kotka i myszkę. Dzieci wykonały również pracę plastyczną związaną z tematyką dnia.

Czytaj więcej!

Komenda Miejska Policji

7 marca (wtorek) grupa "Pracowite Skrzaty" udała się do Komendy Miejskiej Policji w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Policja w przyszłości- okiem dziecka". Starszacy zdobyli III miejsce dzięki pracy Kalinki oraz wyróżnienie za pracę Mariki. Każdy przedszkolak biorący udział w konkursie otrzymał dyplom i mały upominek. Oprócz wręczenia nagród, dzieci czekało wiele innych atrakcji. Starszacy mogli zobaczyć policyjnego psa oraz dowiedzieć się jaką postawę obronną należy przyjąć w trakcie ataku nieznanego psa. Dzieci zobaczyły również oraz na własnej skórze doświadczyły procesu pobierania odcisków palców. Zwiedziliśmy także siedzibę główną Komendy Miejskiej Policji oraz poznaliśmy policyjną maskotkę- Polfinka.

Czytaj więcej!

PRZEDSTAWIENIE "PINOKIO"

W środę (1.03) 2 grupy - PSZCZÓŁKI i PRACOWITE SKRZATY udały się na wycieczkę do Multikina w celu obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. "Pinokio".

Czytaj więcej!

URODZINY - LUTY

W najkrótszym miesiącu w roku urodziny obchodziliśmy jak zwykle wesoło. Jubilatom życzymy dużo szczęścia!

Czytaj więcej!