SKARPETKI NIE DO PARY

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i w związku z tym włączyliśmy się w akcję Kolorowej Skarpetki na znak naszej jedności z tymi osobami. Kolorowe skarpetki założone nie do pary, to symbol niedopasowanych chromosomów. Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Zespołu Downa oraz promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

Czytaj więcej!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały program artystyczny na uroczystość powitania długo wyczekiwanej pory roku. Po długiej zimie wreszcie nadeszła- w towarzystwie wracających z ciepłych krajów ptaków, pierwszych wiosennych przebiśniegów i krokusów, z zieloną trawką i młodziutkimi listkami, kolorowymi motylkami, i zapachem budzącej się przyrody. Nasz miły gość- panna Wiosna. Wszystkie przedszkolaki poszły na wiosenny spacer ogłosić radosną nowinę napotkanym przechodniom. Dzieci, wręczając liściki dorosłym, zachęcały do oderwania się od komputera i aktywnego spędzania wolnego czasu. Hasłem „Wiosnę witamy-dzieci i dorosłych od komputera do aktywności fizycznej zachęcamy” zaczynamy przygotowania do X Jubileuszowego Mini Maratonu Przedszkolaka "Jedenastka na Start" w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. Również rodzice w naszej placówce otrzymali ulotki z hasłem, aby wiosną zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Czytaj więcej!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Czytaj więcej!

BYDGOSZCZ OKIEM ROWERZYSTY

Przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego "Bydgoszcz okiem rowerzysty" realizowanego w ramach Ekoprojektu " Z recyklingu przedszkolaki korzystają, znaczenie cyklingu dla środowiska znają".

I miejsce- Lena Przybylska "Pszczółki"
II miejsce- Liam Bocian
"Krasnale"
III miejsce- Ida Kucharczyk
"Misie"

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej!

DZIEŃ DENTYSTY

5 marca obchodzimy Dzień Dentysty. W naszym przedszkolu dzieci wiedzą, że dentysta to ich przyjaciel i zawsze pomoże- podpowie, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz wyleczy chory ząbek. W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny pokazujący między innymi pracę stomatologa, prawidłowy sposób czyszczenia zębów, przyczyny próchnicy, zdrową dietę dla naszych zębów. Na modelu do instruktażu przedszkolaki przećwiczyły zdobyte umiejętności. Na zakończenie otrzymały od Czyściochowej Akademii książeczki z kalendarzykiem i naklejkami zachęcające do systematycznego mycia zębów.

Czytaj więcej!