CALINECZKA

W naszym przedszkolu dzieci obejrzały barwne przedstawienie Teatru Bajecznego z Bydgoszczy pt. "Przygody Calineczki". To spektakl inspirowany baśnią Andersena ukazujący najmłodszym potężną wartość przyjaźni i pomocy. Przedszkolaki zaangażowały się w pomoc Calineczce, a piękną piosenkę nucimy do dziś.

Czytaj więcej!

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Symbolem solidarności z autystami jest kolor niebieski. W naszym przedszkolu również zrobiło się niebiesko. Wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola ubrali się w tym kolorze. Przedszkolaki w tym dniu wzięły udział w zajęciach na temat różnic w odbieraniu świata przez ludzi, poznały sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wykonały niebieskie prace plastyczne. Obejrzały filmy przybliżające ten temat i poznały bajkę o niebieskim motylku.

Czytaj więcej!

WIELKANOC

Przedszkolaki pracowicie przygotowywały się do Świąt Wiekanocnych. Poznawały wielkanocne tradycje, malowały pisanki, ozdabiały koszyki, cięły sianko, wycinaly kurczaczki i zajączki, hodowały owies, brały udział w warsztatach świątecznych- malowaniu figurek gipsowych, zręcznościowych konkurencjach z jajkiem w roli głównej oraz sesji fotograficznej z panem Zającem- aż w końcu nadeszła wyczekiwana Wielkanoc. Wszystkie dzieci wzięły udział w uroczystych posiłkach świątecznych. Tradycyjnych dań próbowały nawet niejadki. Zajączek obdarował dzieci słodkościami i upominkami.

Czytaj więcej!

KONICZYNA NA SZCZĘŚCIE

W marcu przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej Filharmonii Pomorskiej pt. "Czterolistna koniczyna na szczęście". Było to wyjątkowe spotkanie z kulturą Celtów i muzyką zielonej wyspy. Odrobina szczęścia w tańcach ludowych i symbolice czterolistnej koniczyny. Zielone barwy irlandzkiej przyrody w muzyce filmowej, etnicznej, przy rytmicznych dźwiękach instrumentów, zespalających świat legend, baśni i rzeczywistości. Dobra zabawa dla dużych i małych, zaczarowana w kolorystyce znanych utworów. Historia życia św. Patryka oraz legenda o skrzacie pilnującym skarbu na końcu tęczy.

Czytaj więcej!

URODZINY - MARZEC

Śpiewające ptaszki nie tylko zwiastowały nadejscie wiosny, ale też urodziny przedszkolaków świętujących w marcu- pierwszym wiosennym miesiącu. Życzymy dużo słońca i uśmiechu!

Czytaj więcej!