PRACOWITE SKRZATY W CASTORAMIE

6 marca na zaproszenie taty Kacpra z Pracowitych Skrzatów dzieci wybrały się do Castoramy na zajęcia techniczno - plastyczne. Zadaniem było wykonanie karmnika dla ptaków z przygotowanych deseczek. Na końcu każdy mógł ozdobić swój karmnik specjalnymi, kolorowymi farbami. Gotowe karmniki dzieci zabierały do domu. Dziękujemy paniom prowadzącym oraz tacie Kacpra za ciekawe zajęcia.

Czytaj więcej!

NA ROWERACH

W ramach realizacji ekoprojektu pt. "Z recyklingu przedszkolaki korzystają, znaczenie cyklingu dla środowiska znają", w ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbył się cykl zajęć poświęconych rowerom oraz korzyściom płynącym z jazdy na nich. Dzieci dowiedziały się jakie są pozytywne skutki zdrowotne jazdy na rowerach oraz jak cykling wpływa na środowisko. Dodatkowo 3- latki poznały różne rodzaje rowerów, wzięły udział w zajęciach plastycznych poświęconych rowerom oraz ćwiczyły równowagę w trakcie jazdy w sali na rowerku biegowym. 4- latki naprawiały rowery wirtualnie, układały historyjkę obrazkową nt zasad bezpieczeństwa w trakcie jazdy rowerem oraz poznawały budowę roweru. 5 i 6- latki obejrzały historię powstania rowerów. Dzieci podczas oglądania miały okazję dowiedzieć się, że o rowerach myślano już w czasach średniowiecznych, lecz bez sukcesów. Zostały zapomniane na dłuższy czas, by wreszcie powrócić jako rowery biegowe.

Czytaj więcej!

MARZEC - OGŁOSZENIA

Czytaj więcej!

URODZINY - LUTY

W najkrótszym miesiącu w roku- jubilatów nie brakuje. Wszystkim przedszkolakom urodzonym w lutym życzymy dużo uśmiechu! Sto lat!!!

Czytaj więcej!

WALENTYNKI

W czasie ferii się nie nudzimy. Starszaki poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się, jak ważne jest okazywanie sobie uczuć przyjaźni i sympatii. Dzieci pracowały w grupach i wykonały "Walentynkowe drzewa", ozdabiały serduszka, które następnie nakleiły na rysunek.

Czytaj więcej!