DZIEŃ PIZZY

W piątek (10 lutego) grupa starszaków wraz z młodszymi kolegami obchodziła Dzień Pizzy. Dzieci, co prawda, prawdziwej pizzy nie zrobiły ale było dużo zabaw związanych z pizzą. Bawiliśmy się w restaurację, gdzie każdy "Pracowity skrzat" otrzymał osobne zadanie- gościa, kelnera, kucharza lub dostawcy. Dzieci przeliczały pizzę na kartach pracy a także układały pizzę z darów wg instrukcji obrazkowej. Na koniec każdy otrzymał dyplom za aktywny udział w zabawach.

Czytaj więcej!

ZIMA

Kiedy myśleliśmy, że zima już sobie od nas poszła i wkrótce zaczniemy odczuwać zbliżającą się wiosnę, mroźna pani zmieniła zdanie i zawróciła. Sypnęła śniegiem, z czego najbardziej ucieszyły się przedszkolaki. Niektórzy pierwszy raz w życiu jeździli na sankach. Wszyscy postanowili zaprosić na nasze podwórko bałwana. Chodziliśmy po śladach swoich, kolegów i koleżanek, a może nawet dinozaurów? Rzucaliśmy śnieżkami do celu, oglądaliśmy płatki śniegu- musieliśmy się spieszyć, bo szybko znikały. Starszacy po powrocie do swojej sali wyczarowali zimę z darów Froebla.

Czytaj więcej!

URODZINY - STYCZEŃ

W tym miesiącu urodziny obchodzą najstarsi z danego rocznika. Urodzonym w styczniu życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Czytaj więcej!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W tych szczególnych dniach roku - 21 i 22 stycznia myślimy serdecznie o naszych Babciach i Dziadkach. Kochamy ich za ich cierpliwość, czas poświęcany wnukom, pyszności przygotowywane na każde życzenie, rozpieszczanie i mnóstwo miłości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki zapragnęły choć trochę odwdzięczyć się za okazywane serce i przygotowały piękne występy artystyczne, własnoręcznie wykonane upominki, śpiewy i tańce. Było wesoło i wzruszająco.

Czytaj więcej!

ZAJĘCIA OTWARTE 6-L

W styczniu odbyły się zajęcia otwarte u starszaków nt "Zimowe zabawy matematyczne". Dzieci miały możliwość zaprezentowania rodzicom swoich umiejętności matematycznych. "Pracowite skrzaty" musiały wykazać się umiejętnościami rozpoznawania cyfr, prawidłowego przeliczania oraz pracowania z darami Froebla. Najwięcej radości, zarówno dzieciom jak i rodzicom, sprawiło zaś zadanie związane z kodowaniem i nutką rywalizacji.

Czytaj więcej!