URODZINY - LUTY

W najkrótszym miesiącu w roku urodziny obchodziliśmy jak zwykle wesoło. Jubilatom życzymy dużo szczęścia!

Czytaj więcej!

DZIEŃ DINOZAURA

W okolicach 26 lutego przedszkolaki obchodziły Dzień Dinozaura. Zaczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego "Wędrówki z dinozaurami", dzięki któremu najstarsza grupa mogła zobaczyć jak wyglądały m.in. diplodoki, stegozaury i tyranozaury. Następnie dzieci przystąpiły do lepienia z masy solnej i malowania gipsowych figurek dinozaurów. Wiele radości dała im również fotobudka- niektórzy się uśmiechali a inni robili przerażone miny. W dalszej części dnia "Pracowite skrzaty" wycinały i układały obrazek dinozaura wg kolejności cyfr występujących na kartce. Można było wcielić się w paleontologa i odkryć szkielet dawno wymarłego gada w piasku. Dzieci miały również możliwość wykonania figurki dinozaura z ciastoliny, zrobienia dinozaurowych pieczątek, namalowania prehistorycznych stworzeń palcami lub pędzelkiem a także zabawy figurkami dinozaurów. Starszacy mogli dodatkowo pooglądać książki z serii "Dinozaury i przyjaciele".

Czytaj więcej!

LEŚNE OPOWIEŚCI

W piątek (17 utego) wszystkie grupy w naszym przedszkolu obejrzały teatrzyk pt. "Leśne opowieści". Aktorzy "Pomarańczowego Cylindra" zaprezentowali dzieciom trzy historie. Pierwsza była o tym, że nie wolno brać cudzych rzeczy bez pytania a także o tym jak ważne jest słowo "przepraszam". Druga historia dotyczyła tego, że przyjacielem może zostać ktoś diamentralnie różny od nas ale posiadający taką samą pasję. Trzecia opowieść przypomniała dzieciom o zasadach ruchu drogowego.

Czytaj więcej!

PROGRAMOWANIE W SP 41 - PRACOWITE SKRZATY

15 lutego ( środa) grupa 6- latków udała się na zajęcia z programowania do SP nr 41. Starszacy wykonywali zadania na wielkoformatowej macie do programowania a także budowali z klocków LEGO.

Czytaj więcej!

POMOC DLA UKRAINY

Nasze przedszkole w styczniu wzięło udział w akcji charytatywnej "DZIECI DZIECIOM - POMOC DLA UKRAINY". Zbieraliśmy środki czystości, żywność, odzież zimową, świece, powerbanki, baterie, artykuły szkolne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji. Dary zostały przekazane do Kujawsko Pomorskiego Domu Ukraińskiego.

Czytaj więcej!