ZABAWY Z BAŁWANKIEM U KRASNALI

W przedszkolu dzieci bawią się nie tylko z rówieśnikami, swoimi paniami, ale także z babcią kolegi. Grupa "Krasnali" zaprosiła panią Małgosię, aby miło spędzić razem czas. "Pani Babcia" opowiedziała przedszkolakom historyjkę o smutnym, samotnym bałwanku, który później dzięki dzieciom bawił się wesoło z całą swoją bałwankową rodziną. Pani Małgosia pokazała nam, jak zrobić bałwanki z papieru, śpiewała piosenki i bawiła się z nami przy muzyce. Dziękujemy!

Czytaj więcej!

REKRUTACJA- DEKLARACJA KONTYNUACJI

Szanowni Rodzice,
Informujemy, że od 27 lutego od godz. 8:00 do 10 marca do godz. 12:00 będzie można składać deklarację kontynuacji edukacji dziecka na rok szkolny 2023/2024 w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej!

PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE

Grupa 5-latków - "Pszczółki"- wybrała się do osiedlowej biblioteki na Szwederowie. Tematem zajęć były Walentynki oraz zbliżający się Tłusty Czwartek. Dzieci wysłuchały bajki i wykonały pracę plastyczną- ozdabiały pączki.

Czytaj więcej!

MUZYCZNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

To była świetna zabawa, spotkanie z muzyczną twórczością. Zaproszony gość Pan Sebastian ze SOSW nr 3 (w ramach projektu Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą )to prawdziwy muzyczny artysta. Zachęcił dzieci do gry na nietypowych perkusyjnych instrumentach: wiaderka , dwie pałeczki i orkiestra bębniarzy gotowa. Zabawy muzyczno-rytmiczne, nauka układów tanecznych do współczesnej muzyki to wszystko wprawiło dzieciaki w energetyczny nastrój.

Czytaj więcej!

KĄCIKI FREBLOWSKIE - LUTY

W każdym miesiącu przez jeden tydzień grupa "Pracowite skrzaty" pracuje w kącikach zabawkwo- zadaniowych.
W lutym zadania przedstawiały się następująco:
Kącik darów: budowanie z daru 3, 4, 5, 5b i 1.2 gmachu teatru.
Kącik twórczy: konstruowanie z ziemniaka, drucików kreatywnych, pomponów, krepy i plasteliny ziemniaczanych kukiełek.
Kącik badawczy: wykonanie slime z kleju, sody i płynu do soczewek.
Kącik gospodarczy: tworzenie łódek z bananów, chrupek kukurydzianych i jogurtu naturalnego.

Czytaj więcej!