BAL KARNAWAŁOWY

16 stycznia 2023r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Rodzice przygotowali dzieciom kolorowe kostiumy na zabawę. Do tańca przygrywała orkiestra, w trakcie balu wykonywane były pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej!

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

14 stycznia (sobota) "Pracowite skrzaty" wzięły udział w XXII wojewódzkim konkursem kolęd i pastorałek "Graj dudka, graj Panu". Zdobyliśmy I miejsce za występ solowy oraz III miejsce jako zespół. Gratulujemy dzieciom!

Czytaj więcej!

KĄCIKI FREBLOWSKIE - STYCZEŃ

Styczeń to kolejny miesiąc, w którym "Pracowite skrzaty" pracowały w kącikach- zabawowo zadaniowych.
W kąciku gospodarczym dzieci przygotowywały zawieszki zbożowe dla ptaków.
W kąciku badawczym starszacy badali właściwości cieczy nienewtonowskiej.
W kąciku twórczym "Pracowite skrzaty" malowały palcami pastą do zębów i białą farbą nt "Zimowy krajobraz".
W kąciku darów dzieci tworzyły "śnieżną krainę".
Starszacy pamiętali również o powieszeniu przygotowanych zawieszek w przedszkolnym ogrodzie.

Czytaj więcej!

KONCERT NOWOROCZNY

13 stycznia 2023r. przedszkolaki wzięły udział w koncercie pt. "HITY Z SATELITY" przygotowanym przez Filharmonię Pomorską. Noworoczne fajerwerki po raz kolejny rozświetliły niebo podczas styczniowej audycji muzycznej. To wszystko za sprawą porywającego repertuaru operetkowo – musicalowego. Byliśmy świadkami prawdziwego kalejdoskopu brzmień. Niczym satelita okrążyliśmy ziemię w poszukiwaniu największych hitów karnawału. Była kosmiczna plejada gwiazd, blask jupiterów i dźwiękowy odlot.

Czytaj więcej!

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

19.12.2022r. wszystkie przedszkolaki pojawiły się w przedszkolu w odświętnych strojach. W tym dniu odbyło się spotkanie świąteczne. Dzieci z grupy IV „Pracowite Skrzaty” wystawiły Jasełka dla kolegów z młodszych grup i pracowników przedszkola. Dzieci śpiewały kolędy, piosenki świąteczne oraz kosztowały tradycyjnych potraw wigilijnych podczas drugiego śniadania i obiadu.

Czytaj więcej!