PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały program artystyczny na uroczystość powitania długo wyczekiwanej pory roku. Po długiej zimie wreszcie nadeszła- w towarzystwie wracających z ciepłych krajów ptaków, pierwszych wiosennych przebiśniegów i krokusów, z zieloną trawką i młodziutkimi listkami, kolorowymi motylkami, i zapachem budzącej się przyrody. Nasz miły gość- panna Wiosna. Wszystkie przedszkolaki poszły na wiosenny spacer ogłosić radosną nowinę napotkanym przechodniom. Dzieci, wręczając liściki dorosłym, zachęcały do oderwania się od komputera i aktywnego spędzania wolnego czasu. Hasłem „Wiosnę witamy-dzieci i dorosłych od komputera do aktywności fizycznej zachęcamy” zaczynamy przygotowania do X Jubileuszowego Mini Maratonu Przedszkolaka "Jedenastka na Start" w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. Również rodzice w naszej placówce otrzymali ulotki z hasłem, aby wiosną zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Czytaj więcej!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Czytaj więcej!

BYDGOSZCZ OKIEM ROWERZYSTY

Przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego "Bydgoszcz okiem rowerzysty" realizowanego w ramach Ekoprojektu " Z recyklingu przedszkolaki korzystają, znaczenie cyklingu dla środowiska znają".

I miejsce- Lena Przybylska "Pszczółki"
II miejsce- Liam Bocian
"Krasnale"
III miejsce- Ida Kucharczyk
"Misie"

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej!

DZIEŃ DENTYSTY

5 marca obchodzimy Dzień Dentysty. W naszym przedszkolu dzieci wiedzą, że dentysta to ich przyjaciel i zawsze pomoże- podpowie, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz wyleczy chory ząbek. W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny pokazujący między innymi pracę stomatologa, prawidłowy sposób czyszczenia zębów, przyczyny próchnicy, zdrową dietę dla naszych zębów. Na modelu do instruktażu przedszkolaki przećwiczyły zdobyte umiejętności. Na zakończenie otrzymały od Czyściochowej Akademii książeczki z kalendarzykiem i naklejkami zachęcające do systematycznego mycia zębów.

Czytaj więcej!

TYDZIEŃ MÓZGU

W związku z Tygodniem Mózgu w naszym przedszkolu odbył się cykl zajęć "Tajemnice naszego mózgu".
Dzieci na zajęciach omawiały struktury mózgu, wskazywały poznane części na ilustracjach. Wyjaśniały w jaki sposób uczymy się nowych rzeczy i kontrolujemy nasze ciało. Odbyła się tematyczna pogadanka przeprowadzona przez specjalistkę - panią pedagog, na temat funkcjonowania i budowy tego ważnego narządu. Dzieci starały się zapamiętać jak najwięcej informacji, aktywizując półkule mózgowe, aby móc odpowiedzieć na pytania w quizie wiedzy. Świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i chętnie wypowiadały się, aktywizując przy tym pracę lewej półkuli, która odpowiada za mowę i logiczne myślenie. Po wytężonej pracy lewej półkuli, przyszedł czas na prawą, która odpowiada za naszą kreatywność - dzieci wykonały prace plastyczne według własnego pomysły z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych takich jak: kredki, farby oraz kolorowe kartki.

Czytaj więcej!