SADZIMY DRZEWA

W ramach przyznanego Bydgoskiego Grantu Ekologicznego pod hasłem "Przyroda w mieście" nasze przedszkolaki wzięły udział w wielkim narodowym sadzeniu drzew- akcji #sadziMY , zorganizowanej przez Lasy Państwowe. Najstarsze grupy- "Pracowite Skrzaty" i "Pszczółki" posadziły na terenie przedszkola drzewka, którymi będą się opiekować.

Czytaj więcej!

DRZEWO ROKU

Drodzy Rodzice
Właśnie uruchomiono głosowanie w Konkursie Drzewo Roku 2024.
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zgłosiło
do Ogólnopolskiego Konkursu Drzewo Roku 2024 Kasztanowca
rosnącego w Parku Ludowym im. Wincentego Witosa w Bydgoszczy.
Drzewo reprezentuje w konkursie
województwo kujawsko-pomorskie.
Teraz już tylko od nas zależy jakie zajmie miejsce.
Prosimy o głosy.
Będziemy bardzo wdzięczni.

Czytaj więcej!

URODZINY - KWIECIEŃ

Dziś składamy najlepsze życzenia przedszkolakom świętującym urodziny w kwietniu. Sto lat i spełnienia dziecięcych marzeń!

Czytaj więcej!

KONCERT "WIOSENNE PORZĄDKI"

Na kwietniowym koncercie uporządkowaliśmy formy muzyczne, ułożyliśmy je według epok, stylów, charakteru, rytmu, dynamiki, kolorystyki i harmonii. Poszukaliśmy podobieństw i różnic, aby wyeliminować chaos na rzecz czystych współbrzmień. Czy splot różnych grup instrumentalnych może stworzyć perfekcyjny efekt muzycznego poczucia estetyki? Wyjaśniliśmy pojęcie dysonansu, polirytmii, kakofonii, a także eufonii w muzyce. Wszystko pomogli zrozumieć muzycy z Filharmonii Pomorskiej. Nie traćmy czasu, niech budząca się do życia przyroda będzie dla nas motywacją do pracy.

Czytaj więcej!

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Światowy Dzień Książki to coroczne międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa obchodzone 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania ludzi do częstszych wizyt w bibliotekach i księgarniach. W naszym przedszkolu czyta się chętnie i dużo. Dzieci odwiedzają zaprzyjaźnioną bibliotekę, czytają książki przynoszone z domu i z przedszkolnej biblioteczki. Zapraszamy do czytania naszych rodziców, którzy czytają na co dzień oraz w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Organizujemy też spotkania pod hasłem CAŁA BYDGOSZCZ CZYTA DZIECIOM, podczas których czytają znane osobistości z naszego miasta. 5-latki wykonały plakat pt. 'Sto powodów aby czytać książki". Czytajmy!

Czytaj więcej!